Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

crazywarrior69 pisze: 6 wrz 2021, o 10:56
super pomysły, uzupełnione,
dodałem kolumnę "data zamówienia" i przesunąłem "przykład" na początek
Super, dzieki. Fajnie to wyglada. JEszcze nie tak duzo danych ale jedno sie potwierdza, im wiekszy wypas tym dluzej sie czeka :(

Jesli ktos juz odebral auto, moze tez smialo sie wpisac, bedziemy wiedziec ile czasu czekali "szczesciarze"
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

:mrgreen:
Veyron pisze: 6 wrz 2021, o 12:29
crazywarrior69 pisze: 6 wrz 2021, o 10:56
super pomysły, uzupełnione,
dodałem kolumnę "data zamówienia" i przesunąłem "przykład" na początek
Super, dzieki. Fajnie to wyglada. JEszcze nie tak duzo danych ale jedno sie potwierdza, im wiekszy wypas tym dluzej sie czeka :(

Jesli ktos juz odebral auto, moze tez smialo sie wpisac, bedziemy wiedziec ile czasu czekali "szczesciarze"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Dodane :)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Dzieki Danio!

Duzo nas sie zebralo :D
Kilka statystyk:
Sredni okres czekania: 6.5 miesiaca ale.... na:
- Style i Sportline 5.3 miesiaca
- L&K 7.8 miesiaca

Jest to na podstawie pelnych miesiecy oraz ciagle niezrealizowanych zamowien wiec te terminy beda rosly... ciekawe :)

Jednoczesnie widzimy, ze szczesliwiec padero odebral L&K po 5 miesiacach
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Veyron pisze: 6 wrz 2021, o 20:28 Dzieki Danio!

Duzo nas sie zebralo :D
Kilka statystyk:
Sredni okres czekania: 6.5 miesiaca ale.... na:
- Style i Sportline 5.3 miesiaca
- L&K 7.8 miesiaca

Jest to na podstawie pelnych miesiecy oraz ciagle niezrealizowanych zamowien wiec te terminy beda rosly... ciekawe :)

Jednoczesnie widzimy, ze szczesliwiec padero odebral L&K po 5 miesiacach
Tak jak pisałem tu już wcześniej, że mój przypadek był szokiem również dla mojego handlowca, jednego dnia napisał, że samochód wyprodukowany i niestety będzie czekał na komponenty, a drugiego dnia dzwoni podekscytowany, że zmienił się status na "w transporcie do importera", czy jakoś tak.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

padero pisze: 6 wrz 2021, o 20:43 Tak jak pisałem tu już wcześniej, że mój przypadek był szokiem również dla mojego handlowca, jednego dnia napisał, że samochód wyprodukowany i niestety będzie czekał na komponenty, a drugiego dnia dzwoni podekscytowany, że zmienił się status na "w transporcie do importera", czy jakoś tak.
Haha, to rzeczywiscie skodowa "Kura" czuwala nad Toba :D
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Veyron pisze: 6 wrz 2021, o 20:56
padero pisze: 6 wrz 2021, o 20:43 Tak jak pisałem tu już wcześniej, że mój przypadek był szokiem również dla mojego handlowca, jednego dnia napisał, że samochód wyprodukowany i niestety będzie czekał na komponenty, a drugiego dnia dzwoni podekscytowany, że zmienił się status na "w transporcie do importera", czy jakoś tak.
Haha, to rzeczywiscie skodowa "Kura" czuwala nad Toba :D
A na urlopie było tak: 11 sierpnia, byczę się na plaży sącząc zimny bro, dzwoni sprzedawca, dzień dobry panie Andrzeju, informuję że pana samochód właśnie dotarł do nas na plac. Pierwszy raz w życiu nie m9głem się doczekać końca urlopu😉
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... d=msedgntp

O superbie nic nie pisali ale wszędzie podobna sytuacja.
Coś czuję, że sobie poukładają kolejność od tego gdzie największą marzą jest.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

siemi1 pisze: 7 wrz 2021, o 07:42 https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... d=msedgntp

O superbie nic nie pisali ale wszędzie podobna sytuacja.
Coś czuję, że sobie poukładają kolejność od tego gdzie największą marzą jest.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Ta kiedyś sie zastanawiałem, że moze ten kryzys jest trochę na ręke Skodzie. Normy spalin od tego roku wynosza 95g/km i jak patrzymy na takiego superba to ma on ok 150g/km. Hybrydy plugin i elektryki ratują sytuację imoze nie sprzedawały sie od początku roku tak dobrze jak to zakładali. Brak półprzewodników dał im argument o odłożeniu wydawania w czasie i tym samym uniknięciu ryzyka zapłaty kary za nadmiarową emisję. Co jakiś czas wydają pojedyncze sztuki żeby nie uśmiercić dealera ale jak im sie bilans zacznie zgadzać to spodziewam się, ze zacznie sie hurtowe wydawania.
Wszystko chyba w rękach zachodu bo tam elektryki popularne i oby enyaqów sprzedawało sie jak najwięcej :)
Ale to taka teoria spiskowa na podstawie tego co sie naczytałem ;-)
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Od przyszłego tygodnia moje zamówienie będzie do wzięcia ;-) Cena na pewno nie taka jak moja bo wiem że ten salon juz nie daje takich rabatów jak w lutym ale jak komuś zalezy na aucie które teoretycznie powinno dotrzeć do końca roku to mogę podać namiar i numer zamówienia
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

arczi901 pisze: 7 wrz 2021, o 13:53 Od przyszłego tygodnia moje zamówienie będzie do wzięcia ;-) Cena na pewno nie taka jak moja bo wiem że ten salon juz nie daje takich rabatów jak w lutym ale jak komuś zalezy na aucie które teoretycznie powinno dotrzeć do końca roku to mogę podać namiar i numer zamówienia
O. Czyli jednak coś znalazłeś?
Dostępny od ręki?
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

caballero pisze: 7 wrz 2021, o 15:59
arczi901 pisze: 7 wrz 2021, o 13:53 Od przyszłego tygodnia moje zamówienie będzie do wzięcia ;-) Cena na pewno nie taka jak moja bo wiem że ten salon juz nie daje takich rabatów jak w lutym ale jak komuś zalezy na aucie które teoretycznie powinno dotrzeć do końca roku to mogę podać namiar i numer zamówienia
O. Czyli jednak coś znalazłeś?
Dostępny od ręki?
Tak hyundai tucson 4x4 w wersji platinum z pakietem nline, safty oraz seata do tego dach czarny a autko w kolorze zaprawy cementowej 😁
Cena 171kPLN a po jazdsch próbnych jestem zadowolony jak z superba
Przyszly tydzień odbieram bo teraz załatwiam papiery i rejestrację, także się pochwalę i powiem po 1kkm czy zamiana była warta tego
A wracając do tematu skody to miałem miła pogawędkę z handlowcem i powiedział, że ich importer też zlewa jeżeli pytają cokolwiek na temat produkcji. Z jego obserwacji wynika że auta są doposazane losowo bo miał przypadek dwóch octavek 1:1 i tak która stanela na placu dwa dni później zjechała już a tamatanadsl czeka.
Powiedział że nawet nie jest w stani mi potwierdzić że skoda pjawi się w tym roku w Polsce :D

Mam numer VIN także sprawdzę za jakiś czas czy jest już zarejestrowana :twisted: :twisted:

Na koniec zażartował że nie jest zły z powodu rezygnacji bo spodziewał się takiej decyzji z racji że go męczyłem ostatnio sporo a auto i tak sprzeda nawet z większa marzą bo jak będzie mój na salonie i da nie 10% a 2% rabatu to go wezma z pocałowaniem ręki :mrgreen:
Ski Mich
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2021, o 11:05
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Ski Mich »

Dodany scout
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

arczi901 pisze: 7 wrz 2021, o 17:07 Tak hyundai tucson 4x4 w wersji platinum z pakietem nline, safty oraz seata do tego dach czarny a autko w kolorze zaprawy cementowej 😁
Cena 171kPLN a po jazdsch próbnych jestem zadowolony jak z superba
Przyszly tydzień odbieram bo teraz załatwiam papiery i rejestrację, także się pochwalę i powiem po 1kkm czy zamiana była warta tego
A wracając do tematu skody to miałem miła pogawędkę z handlowcem i powiedział, że ich importer też zlewa jeżeli pytają cokolwiek na temat produkcji. Z jego obserwacji wynika że auta są doposazane losowo bo miał przypadek dwóch octavek 1:1 i tak która stanela na placu dwa dni później zjechała już a tamatanadsl czeka.
Powiedział że nawet nie jest w stani mi potwierdzić że skoda pjawi się w tym roku w Polsce :D

Mam numer VIN także sprawdzę za jakiś czas czy jest już zarejestrowana :twisted: :twisted:
No to gratulacje - lepszy Tuscon w garażu niż Superb na placu :D
Nie wiem jak ten nowy Tuscon, ale poprzednia generacja (czy tam przedlift) niespecjalnie mi się podobał, zwłaszcza w środku (teściu ma takiego).
Teraz chyba już wygląda trochę nowocześniej?


Jak patrzyłem na alternatywę dla Superba, z aut w miarę dostępnych jeszcze na rynku, to najbliżej mi Kia Stinger wychodziła (pod względem wyposażenia, silnika, napędu 4x4).
Choć pewnie dobre 30-40k trzeba by więcej liczyć.
Jako, że żonie się jednak bardziej podoba Superb, obecny sprawuje się bez zarzutu i mam czym jeździć, to chyba jednak poczekamy.
W sumie, za 2 miesiące strzeli rocznica od złożenia zamówienia. Może z dealerem się umówimy na jakieś świętowanie z tej okazji :mrgreen:
arczi901 pisze: 7 wrz 2021, o 17:07 Na koniec zażartował że nie jest zły z powodu rezygnacji bo spodziewał się takiej decyzji z racji że go męczyłem ostatnio sporo a auto i tak sprzeda nawet z większa marzą bo jak będzie mój na salonie i da nie 10% a 2% rabatu to go wezma z pocałowaniem ręki :mrgreen:
Heh... Tak wygląda teraz rynek :D
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Ski Mich pisze: 7 wrz 2021, o 18:51 Dodany scout
Dzieki. Mamy juz ponad 20 wpisow. Zobaczymy jak to sie rozwinie. Ma ktos pomysl czy mozna cos pozytecznego z tych statystyk wyciagnac?
arczi901 pisze: 7 wrz 2021, o 13:53
Tak hyundai tucson 4x4 w wersji platinum z pakietem nline, safty oraz seata do tego dach czarny a autko w kolorze zaprawy cementowej 😁
Cena 171kPLN a po jazdsch próbnych jestem zadowolony jak z superba
Oby Ci sie dobrze jezdzilo. Ja po 2 Octaviach przesiadlem sie na Hyundai i30, wersja full wypas, i nie jestem do konca zadowolony. Ogolnie niby wszystko dziala ale...
- prestiz, w moim odczuciu, i elegancja na zupelnie innym poziomie
- strasznie malo miejsca w Hyundaiu, szczegolnie na tylnej kanapie
- wkurzajace, kiepsko rozwiazane i niepraktyczne haki na zakupy w bagazniku (malo co trzymaja, moze maks kilka jednorazowek)
- glupio skladajaca sie roleta bagaznika. Trzeba pociagnac aby ja schowac podczas gdy w Octavi wystarczylo nacisnac w dol jesli dobrze pamietam.
ODPOWIEDZ