Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

sonic pisze: 30 wrz 2021, o 11:49 Caly czas widze nowe osoby, ktore nie widnieja na tym zestawieniu.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Dopiszcie swoje auta, zeby miec aktualny poglad na sprawe.
Słusznie! Tego szukałem! Dzięki!
PZDR
beatnik
Posty: 16
Rejestracja: 20 wrz 2021, o 13:52
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: BARTLOMIEJ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: beatnik »

ja na swoja czekalem od 29.03 do 19.08.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Jaka wersję zamówiłeś? Jaki silnik? Dodam do naszego excela dla celów statystycznych

Nieaktualne, już wiem że L&K 200HP :D
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

A wpiszesz proszę tez moja sztukę? Bo mi coś się nie udaje dodać tego na telefonie mając pobrane Google Docs. Będę wdzięczny ;)

Sportline 2.0 TSI 280 km 4x4
Dołożone z opcji : Canton, pakiet Comfort, USB C obok lusterka, czujnik martwego pola, felgi Vega 19”, kolor Dragon Skin
Zamówiony 07.09.2021
Przedwczoraj zmieniałem tylko kolor z szarego Steel na Dragona, ale wg dilera nie ma to żadnego znaczenia.
Produkcja ponoć wg dilera na pewno nastąpi w Y22.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Jasne, dodane ;)
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

beatnik pisze: 30 wrz 2021, o 16:51 ja na swoja czekalem od 29.03 do 19.08.
To pewnie razem z moją na taśmie były.

Dzisiaj rozmawiałem z moim sprzedawcą o sytuacji i powiedział,
że strasznie źle się teraz dzieje. Podobno już nic nie zjedzie do końca roku jeśli nie ma w systemie określonego tygodnia produkcji a i zmiany cenowe 3-4 % szykują. Lada moment dowiedzą się o tym salony.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Teraz 3-4% po nowym roku kolejna podwyżka a potem w maju duża bo nowe normy spalin.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

A jeszcze do tego najprawdopodobniej dojdą zmiany podatkowe (leasing z wykupem prywatnym nie będzie tak opłacalny), więc mikroprzedsiębiorcy będą mieli jeszcze bardziej pod górę.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Ja mysle, ze powinniscie zaproponowac po 20 tys. złotych sprzedawcy zeby zrobił przelew na konto fabryki. Serio bedziecie mieli szybszy termin.
Ludzie opamietajcie sie. Po co produkowac duzo jak mozna mniej i tylko cene podniesc.
Półprzewodników niema? A do elektrycznych są :) tam nie ma kar za Co2 to tam sie zapasy ładuje. Ciekaw jestem jak odbierzecie nowe auto i cos padnie. Niema czesci to niema naprawy. A "lizingi" trzeba płacić.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piotr26 »

Świat oszalał na punkcie CO2, elektrycznych aut i podwójnych standardów. Co to za ekologia, gdzie w PL ponad 80 % energii pochodzi z zasobów niedonawialnych? Używając elektryka nie emitujemy CO2 z rury wydechowej, ale napędzamy produkcję CO2 w elektorwni, która spala węgiel. Audi S6 C8 na rynek UE z 3.0TDI bo trzeba chronić planetę ale w USA 2.9 TSI, bo tam już planety chronić nie trzeba?

Współczuję wszystkim których auta stoja na prakingach, czekając na elektornikę, wystawione na działanie wszelkich warunków atmosferycznych, słońce, deszcz, ciepło/ zimno, grad?, ptaszki radośnie ozdabiające nadwozie. Po kilku miesiacach takiego oczekiwania, auta beda do korekty lakieru, a zapewne nie beda wyglądać jak nówki sztuki.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

piotr26 pisze: 2 paź 2021, o 21:42

Współczuję wszystkim których auta stoja na prakingach, czekając na elektornikę, wystawione na działanie wszelkich warunków atmosferycznych, słońce, deszcz, ciepło/ zimno, grad?, ptaszki radośnie ozdabiające nadwozie. Po kilku miesiacach takiego oczekiwania, auta beda do korekty lakieru, a zapewne nie beda wyglądać jak nówki sztuki.
Coś w tym jest🙄
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Tam wszystko wigotnieje. Zobaczcie na komisach co sie dzieje z autami jak długo stoją nie ruszane. A tu mowimy o autach naszpikowanymi elektroniką.
Nie zdziwił bym się gdy za kilka lat te auta jako używane, bedą kosztować sporo mniej od aut normalnie eksploatowanych po wyprodukowaniu.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Witam wszystkich,
zarejestrowałem się na forum bo tak jak wielu wpadłem w grę hazadrową pt. GDZIE JEST MOJA SKODA. Rok temu grałem w grę GDZIE JEST MÓJ RTX3080, ale niestety przegrałem (na kartę czekałbym do tej pory) i mam obawy że tu będzie tak samo.

A teraz na poważnie - sytuacja wygląda bardzo źle. Zobaczcie na timelapse z lotniska - wiele aut stoi tygodniami na płycie. Nie chciałbym żeby mój samochód tak czatował, bo to piękna okazja do nałapania pleśni (auto stoi na otwartym polu pośród łąk, rano rosa, potem pełne słońce, wieczorem znów wilgoć), różne zwierzęta też mogą się interesować samochodem. Tak jak do tej pory odbiór powtórnie lakierowanego nowego auta (np. z uwagi na wypadek podczas transportu) był ewenementem, tak teraz może stać się normą. Inna sprawa - nie po to płacę dobrze ponad 200k PLN za samochód żeby pół roku kwitł sobie na otwartej przestrzeni...

Jeśli chodzi o moją sytuację to już dopisuję się do listy, natomiast ciekawostką jest to, że diler totalnie nie odpisuje na moje wiadomości. I nie, nie jestem nachalny, piszę raz na 1-2 miesiące, pytanie tylko - czy oni boją się że ludzie masowo będą rezygnować z zamówień czy sami nie wiedzą jaka jest przyszłość?

Jedna sprawa techniczna do autora naszej listy w Excelu - może warto do średniego czasu oczekiwania brać pod uwagę tylko auta odebrane? Obecnie daje to mylący pogląd że na Superba czeka się 6 miesięcy.

Pozdrawiam wszystkich cierpiących
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

wac_law pisze: 3 paź 2021, o 13:32 Witam wszystkich,
zarejestrowałem się na forum bo tak jak wielu wpadłem w grę hazadrową pt. GDZIE JEST MOJA SKODA. Rok temu grałem w grę GDZIE JEST MÓJ RTX3080, ale niestety przegrałem (na kartę czekałbym do tej pory) i mam obawy że tu będzie tak samo.

A teraz na poważnie - sytuacja wygląda bardzo źle. Zobaczcie na timelapse z lotniska - wiele aut stoi tygodniami na płycie. Nie chciałbym żeby mój samochód tak czatował, bo to piękna okazja do nałapania pleśni (auto stoi na otwartym polu pośród łąk, rano rosa, potem pełne słońce, wieczorem znów wilgoć), różne zwierzęta też mogą się interesować samochodem. Tak jak do tej pory odbiór powtórnie lakierowanego nowego auta (np. z uwagi na wypadek podczas transportu) był ewenementem, tak teraz może stać się normą. Inna sprawa - nie po to płacę dobrze ponad 200k PLN za samochód żeby pół roku kwitł sobie na otwartej przestrzeni...

Jeśli chodzi o moją sytuację to już dopisuję się do listy, natomiast ciekawostką jest to, że diler totalnie nie odpisuje na moje wiadomości. I nie, nie jestem nachalny, piszę raz na 1-2 miesiące, pytanie tylko - czy oni boją się że ludzie masowo będą rezygnować z zamówień czy sami nie wiedzą jaka jest przyszłość?

Jedna sprawa techniczna do autora naszej listy w Excelu - może warto do średniego czasu oczekiwania brać pod uwagę tylko auta odebrane? Obecnie daje to mylący pogląd że na Superba czeka się 6 miesięcy.

Pozdrawiam wszystkich cierpiących
Witaj, a rozważałes opcje zrobienia nowego zamówienia u innego dilera? Tak ostatnio myślałem, że oni raczej nie kontrolują kto ile i jakie zamówienia składa. Skoro to loteria, to im więcej masz "losów" tym większa szansa na wygraną😀 Szczególnie jeśli auto po wyprodukowaniu wyląduje na tym słynnym parkingu.

Apropo Excela, tak by było idealnie jakbyśmy bazowali na wyprodukowanych egzemplarzach. Nie mamy jednak tyle danych dostępnych więc zamiast mieć statystki ile czasu czeka się na wyprodukowanie auta, mamy statystyki ile obecnie jest średnia oczekiwania ogólnie.
Z 2 strony, jak spojrzysz na auta wyprodukowane które mamy w Excelu, to średnia rzeczywiwcie jest około 5 miesięcy, chociaż nie wszystkie były dostarczone.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Sęk w tym, że zamówienia złożone teraz na 99% nie będą zrealizowane przed czerwcem 2022, a ja aż tyle czekać nie będę. W ogóle skandalem jest to, że Skoda oficjalnie (np. na stronie) nie podaje info jakie obecnie są prognozowane terminy realizacji zamówień. Wiem, marketingowo źle to wygląda jak termin jest bardzo odległy, ale ja wolałbym ustalić nawet odległy termin, ale żebym był pewien że fabryka go dotrzyma. Teraz jest taki pierdolnik że fabryka produkuje jakieś tam auta, jakieś są odstawione na place, NIKT nic nie wie.

Osobiście czekam do końca roku i jesli diler będzie się migał od odpowiedzi to ja to pierdolę, będę dalej upalał swoje 3.0 TDI
ODPOWIEDZ