Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
sssuperb
Posty: 22
Rejestracja: 8 lut 2022, o 16:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sssuperb »

Veyron pisze: 13 maja 2022, o 13:58
sssuperb pisze: 13 maja 2022, o 07:23
właśnie wybieram się do prawnika ponieważ też otrzymałem informację że cena nie zostanie utrzymana z dnia zamówienia. Na tą chwilę udało mi się ustalić że osobom, które miały taką sytuację próbowali wcisnąć aneks do zamówienia. Pytanie czy w razie nie podpisania aneksu mogą od tak wycofać się z zamówienia i oddać zaliczkę.
Witaj na forum sssuperb.
Jakby miał ochotę, to możesz się przywitać tutaj: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=4984

Z kiedy masz zamówienie? Masz już termin produkcji nadany? Jesteś chyba jednym z pierwszych którzy mają mieć zmieniona cenę. Jeśli dobrze pamiętam, większość z nas tutaj na forum ma informace ze cena z poprzedniego roku ma się utrzymać.

Nie jest ewentualnie tak, że przy wejściu RM23, możliwa jest dopłatą do elementów wyposażenia które stają się standardem w danej wersji a nie są zakupione w zamówienie RM22? Dla mnie to by miało w miarę sens, bo Skoda nie będzie chciała dać więcej za darmo ale aby robić cenę zupełnie według nowego cennika to już by było mega słabo
dzięki za link, przywitałem się :)

Zamówienie mam z początku września, termin produkcji był już trzeci raz zmieniany więc do aktualnego się specjalnie nie przywiązuje ;) właśnie się zdziwiłem ponieważ prześledziłem wątek i wszyscy praktycznie pisali o gwarancji ceny.

Niestety mam informacje w wiadomości mailowej że cena nie zostanie utrzymana i będzie przeliczona według aktualnego cennika z RM23 i że zawsze było utrzymanie ceny, ale tym razem nie są w stanie przy takich ilościach dopłacać do zamówionych aut. Skoro wszyscy mają utrzymaną cenę to może dealer coś kombinuje.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Dealer do niczego nie dopłaca, nie dajcie sobie tego wmówić.
Marże są bardzo duże, najwyżej mniej zarobi.

Przykład: W tym samym czasie co ja auto zamawiała koleżanka w ramach floty, jako klient strategiczny dostała 17 tys rabatu. To jest rabat od Skody, delaer tylko obsługiwał zamówienia. Ja dostałem od dealera 13700 na osobę fizyczną. Jej auto cennikowo kosztowało 150 tys, moje 192.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

rozwrot pisze: 13 maja 2022, o 18:46 Dealer do niczego nie dopłaca, nie dajcie sobie tego wmówić.
Marże są bardzo duże, najwyżej mniej zarobi.

Przykład: W tym samym czasie co ja auto zamawiała koleżanka w ramach floty, jako klient strategiczny dostała 17 tys rabatu. To jest rabat od Skody, delaer tylko obsługiwał zamówienia. Ja dostałem od dealera 13700 na osobę fizyczną. Jej auto cennikowo kosztowało 150 tys, moje 192.
I to jest prawda. Ja zamawiałem w zeszłym roku jako osoba fizyczna No i dziwne bo też dostałem 17tys rabatu... odnośnie zmiany rocznika przerabiałem to w zeszłym roku. Teoretycznie cena wzrosła ale moj magik diler tak pokombinował że cena była taka sama... Plichta Gdynia
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

sssuperb pisze: 13 maja 2022, o 17:08
Niestety mam informacje w wiadomości mailowej że cena nie zostanie utrzymana i będzie przeliczona według aktualnego cennika z RM23 i że zawsze było utrzymanie ceny, ale tym razem nie są w stanie przy takich ilościach dopłacać do zamówionych aut. Skoro wszyscy mają utrzymaną cenę to może dealer coś kombinuje.
Ja bym pewnie jeszcze to sprawdził że Skoda Polska, importerem i/lub kierownikiem salonu. Może ten konkretny sprzedawca coś nadinterpretuje lub poprostu jest w błędzie.
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Zapadła niezręczna cisza - wszyscy czekają czy cena z zamówienia zostanie utrzymana...
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Otrzymałem informację że moje auto jest już u dealera, przypomnę że ostatni termin produkcji jaki otrzymałem to tydzień 19. Wraz z moim Sportlinem zeszło jeszcze kilka innych Superbów w wersji Style, wszystkie z matrixami zamówione w Czerwcu 2021 z silnikami 2.0TDI
lu_lucynka
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2022, o 20:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lu_lucynka »

Marcell pisze: 16 maja 2022, o 10:45 Otrzymałem informację że moje auto jest już u dealera, przypomnę że ostatni termin produkcji jaki otrzymałem to tydzień 19. Wraz z moim Sportlinem zeszło jeszcze kilka innych Superbów w wersji Style, wszystkie z matrixami zamówione w Czerwcu 2021 z silnikami 2.0TDI
19 tydzień dopiero wczoraj sie skonczył a auta juz u dealera?! Wow:) mega szybkość;)
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Marcell pisze: 16 maja 2022, o 10:45 Otrzymałem informację że moje auto jest już u dealera, przypomnę że ostatni termin produkcji jaki otrzymałem to tydzień 19. Wraz z moim Sportlinem zeszło jeszcze kilka innych Superbów w wersji Style, wszystkie z matrixami zamówione w Czerwcu 2021 z silnikami 2.0TDI
Normalnie rekord, nie minal rok :D Gratuluje.
Czekam na zdjecia srodka "bez Cantona"
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

lu_lucynka pisze: 16 maja 2022, o 10:50
19 tydzień dopiero wczoraj sie skonczył a auta juz u dealera?! Wow:) mega szybkość;)
Teb termin był przesunięty z 18 na 19 sądzę jednak że wyprodukował się ostatecznie w 18
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

Marcell pisze: 16 maja 2022, o 10:45 Otrzymałem informację że moje auto jest już u dealera, przypomnę że ostatni termin produkcji jaki otrzymałem to tydzień 19. Wraz z moim Sportlinem zeszło jeszcze kilka innych Superbów w wersji Style, wszystkie z matrixami zamówione w Czerwcu 2021 z silnikami 2.0TDI
Gratulacje i zazdraszczam :)
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Ja właśnie dzwoniłem do dealera i dostałem informację, że termin produkcji to 23ci tydzień. Jest to już tydzień zamknięty. Wyposażenie takie jak w specyfikacji, włącznie z matriksami. Zamówienie z początku września, L&K 280KM.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Mi dealer potwierdził że lista na RM22 zostala zamknieta kto nie dostał terminu to już wpada w produkcje RM23.

No i dalej potwierdzone ze jak auto sie wyprodukuje jako RM23 i uda sie odebrac do końca sierpnia to wtedy cena powinna być utrzymana, odbiór auta po sierpniu to już przeliczanie na nowo.

W kwestii Matrixsów nie rezygnowałem (komponenty podobno zaczely na nie zjeżdżać, częściowo może dlatego niektórym sie beda produkowały).
Dalej w specyfikacji zostawione jest wszytko wraz Cantonem, kamerą 350, TAH(z SA i RTA), wiec oficjalnie wyrzucone tylko składanie fotela pasażera z przodu. Reszte zobaczymy później.

Jak wskoczy w jakiś termin produkcyjny z adnotacjami ze cos do usunięcia to będziemy sprawdzac co musi wylecieć.
Na razie jest błąd w systemie ze w RM22 nie moze być wyprodukowany.


Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Arystander pisze: 16 maja 2022, o 12:20 Ja właśnie dzwoniłem do dealera i dostałem informację, że termin produkcji to 23ci tydzień. Jest to już tydzień zamknięty. Wyposażenie takie jak w specyfikacji, włącznie z matriksami. Zamówienie z początku września, L&K 280KM.
To super sprawa ! Jestem ciekaw jak to sie skonczy bo tak jak wspomnialem wczesniej jak i info z dzisiaj od delaera miedzy 23-26 tyg fabryka "stoi"...
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

Jest z tego co widze juz kilka zamowien na grupie bez kastracji z produkcja potwierdzoną między 23 a 26 więc cos tu jest nie tak z tym zatrzymaniem fabryki
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Może fabryka jeszcze to tym nie wie? 😁
ODPOWIEDZ