Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marioti »

Nie bije :)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: tomek evo »

tomekk1980 pisze: 15 mar 2023, o 20:56 Ja jutro jadę zakładać nowe opony na felgi, przekładka stare/nowe + wyważenie z testem drogowym 56zł od koła. Tanio nie jest ale chyba warto to zrobić w konkretnym warsztacie raz a dobrze. Mam sprawdzony warsztat, sprzęt ma naprawdę porządny i zna się gość na rzeczy.
Daj znać jak poszło i w razie czego adres zakładu też warto podać. Dochodze do wniosku, ze co do sprzętu to wielu ma odpowiedni ale już z umiejętnościami operatorów to jest bardzo różnie.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: tomek evo »

maureliusz pisze: 25 mar 2023, o 09:43
untaztood pisze: 24 mar 2023, o 16:54 Felgi po zdjęciu z samochodu były proste. Ale czy coś robili podczas renowacji to dowiem się w poniedziałek - może coś zauważyli czego nie było widać na wyważarce. W cenie miałem ewentualne prostowanie.

A film się ładuje, już go ktoś nawet obejrzał. Generalnie między 140 a 170 jest absolutny spokój na kierownicy.

Polecam jednak spróbować samego doważenia na samochodzie. Może i kasy nie mało, ale jeśli ktoś szuka od lat rozwiązania, to może tym sposobem się uda.
Czyli reasumując Twój przypadek... trochę cud.

- biło
- dałeś do rewnowacji
- nie bije po zwykłym wyważaniu

TAk mam to rozumieć?
Jak juz pisałem u mnie aktualnie na komplecie zimowym praktycznie zero drgań. Natomiast na letnim drgania całkiem spore. Więc to w zdecydowanje większości wina kół. Zobaczymy jak pójdzie tym razem wyważenie tego kompletu letniego u tego wulkanizatora, który wyważał komplet zimowy. Jak nie będzie drgań to gość dostanie gratis butelkę szkockiej.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

Czy Tomek evo i untaztood to ta sama osoba? ;-)))
Bo ja pytałem untaztood...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Ja się jednak przymierzam do wymiany sanek. Znalazłem już pasujące sanki i wachacze. Kompletuje tuleje i w kwietniu przełoże.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

krzynol pisze: 26 mar 2023, o 11:26 Bije czy nie po wymianie wózka na aluminiowy?
Kurczę no super/zazdrościmy. Tylko ... wymieniłeś pół auta. I teraz to ciężko powiedzieć czy tylko sanki zrobiły robotę.
Szkoda, że nie robiłeś tego na raty.
Pod filmem masz komentarz gościa, któremu pomogła... wymiana dwumasy na drgania, która... w sumie nie dawała innych oznak.

I tak się zastanawiam o co kaman z tą kierownicą i przekładaniem? Nie byłeś na zbieżności?
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

maureliusz pisze: 29 mar 2023, o 10:30
krzynol pisze: 26 mar 2023, o 11:26 Bije czy nie po wymianie wózka na aluminiowy?
Kurczę no super/zazdrościmy. Tylko ... wymieniłeś pół auta. I teraz to ciężko powiedzieć czy tylko sanki zrobiły robotę.
Szkoda, że nie robiłeś tego na raty.
Pod filmem masz komentarz gościa, któremu pomogła... wymiana dwumasy na drgania, która... w sumie nie dawała innych oznak.

I tak się zastanawiam o co kaman z tą kierownicą i przekładaniem? Nie byłeś na zbieżności?
Odnośnie kierownicy w w ss2 przy ustawianiu geometrii to jest masakra. Miałem już ustawianą 5x i ani razu nie udało się ustawić jej idealnie. Zresztą wiele osób o tym pisało i nawet w ASO mi to potwierdzili. Ostatnie ustawienie robiłem właśnie u znajomego w ASO na najnowszym hunterze z poziomicą na kierownicy i finalnie jest minimalnie skręcona w lewo. Trzeba brać pod uwagę że układ kierowniczy w skodzie to jest porażka gorzej niż gumowaty. Poruszaj minimalnie na boki kierownicą i spójrz na koła... Układ jest tak nie precyzyjny że jak wsiadam do Leona 2 żony to jakbym jechał autem rajdowym. Lepiej jest po prostu o jeden ząbek przestawić kiere bo nie da się idealnie równo ustawić podczas geometrii. Po prostu jest minimalny luz w tych układach. A najciekawsze jest to że skoda nazywa rodzaj układu w superbie 2 "servotronic" i tak też mam w wyposażeniu wpisane a koło servotronica to nawet nie stało.
A co do samych drgań to być może i nowe tuleje załatwiły sprawę ale tak czy inaczej wózek aluminiowy używany kosztuje 100zl więc to nie jest problem zmienić go przy okazji wymiany tulei. Ja właśnie mam zamiar zmienić to stalowe dziadostwo. I tak jak wiele osób wspomniało. Stalowe sanki są czułe na każde minimalne odchyłki czy to wyważenia czy to wybicia tulejki czy innych pierdół. Aluminiowe sanki są twardsze i poniekąd ukrywają te niedoskonałości. I owszem można dynamicznie wyważać koła , szukać best of the best speca od kół ale co sezon płacić bo 400zl za dynamiczne wyważenie.... Wiadomo jak ktoś ma krzywe piasty, tarcze, wybite poduchy amortyzatorów to alu sanki mogą nie pomóc.
Ja u siebie wymieniałem amortyzatory, sprężyny, poduchy amorów+ łożyska, piasty. Koła wyważane u najlepszego speca w okolicy. Dopiero wymianą piast spowodowała że drgania są minimalne ale są. Dlatego mam zamiar wymienić jeszcze sanki.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

5x robiłeś u tego samego? Zmień gościa...
Bo większość robi tak... wjeżdżasz na kanał... proszę ustawić prosto kierownice, coś pokręcą... GOTOWE! A tak... to może w polonezie było OK.

Jak osatnio robię z kumatym gościem (notabene... Pan 50+!) to robi tak:
Ustawia wstępnie.
Potem próbna jazda z nim... korekta...
Znowu próbna jazda... znowu korekta...
I tak do skutku aż kierownica prosto i auto jak po sznurku / ale musi się chcieć...

Dzisiaj jadę właśnie do niego to zdam relację :-)

A co do tuleji, sanek, amortyzatorów, poduszek... tema rzeka już omawiamy przez 38 kart tego wątku :-)))
Ciężko wyrokować cokolwiek ze 100% pewnością.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

maureliusz pisze: 29 mar 2023, o 14:23 5x robiłeś u tego samego? Zmień gościa...
Bo większość robi tak... wjeżdżasz na kanał... proszę ustawić prosto kierownice, coś pokręcą... GOTOWE! A tak... to może w polonezie było OK.

Jak osatnio robię z kumatym gościem (notabene... Pan 50+!) to robi tak:
Ustawia wstępnie.
Potem próbna jazda z nim... korekta...
Znowu próbna jazda... znowu korekta...
I tak do skutku aż kierownica prosto i auto jak po sznurku / ale musi się chcieć...

Dzisiaj jadę właśnie do niego to zdam relację :-)

A co do tuleji, sanek, amortyzatorów, poduszek... tema rzeka już omawiamy przez 38 kart tego wątku :-)))
Ciężko wyrokować cokolwiek ze 100% pewnością.
Robiłem najpierw w Gdańsku w motoparku gdzie również mają Huntera 3D i żaden kanał a specjalny podnośnik i ustawili wszystko dobrze tylko kiere miałem w lewo. Przejechałem się i wróciłem na korektę była w prawo znowu, jeszcze jedna korekta i znowu w lewo.... Potem ustawiałem w ASO skody i ustawili również dobrze geometrię ale kiera była krzywo, odrazu poprawili i teraz ustawili mi tak że praktycznie jest równo. Może minimalnie gdzieś ucieka w lewo ale tak mało że trzeba się przypatrzeć. Jak sanki będę zmieniał to się tym zajmę. Auto jedzie idealnie, nic nie ściąga, nie jedzie slalomem więc jest ok. Poza tym w superbie za prawidłowy tor jazdy w większości odpowiedzialne jest ustawienie tylnej geometrii.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

Zrobione.
Jak zawsze...3 jazdy z Panem i korekty i po temacie.

Jak ktoś ma problem z ustawieniem geometrii - zapraszam do Myślenic :-)))
Rozmawiałem z Panem i miał wielu klientów co mówiło... że w innych miejscach nie dali rady.
Powiedział mi, że ustawienie jazdy na wprost na przyrządach...bez testu drogowego JEST NIE WYKONALNE. I tak robi w autach sprowadzanych bo nie ma tablic i nie można jeździć... i potem wracają do niego po rejestracji...
Tylko zbieżność robi na przyrządach ja przed miałem... -4 stopnie :-/ oraz wstępne ustawienie jazdy na wprost.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Graty mam już skompletowane. Teraz tylko termin wymiany dogadac i mam nadzieję że w końcu pozbędę się tych drgań raz na zawsze.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

no to ...fingers crossed.
Ja zacznę może zbierać "złom", a wymianę zrobię jak zawsze... sam :-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

maureliusz pisze: 31 mar 2023, o 21:33 no to ...fingers crossed.
Ja zacznę może zbierać "złom", a wymianę zrobię jak zawsze... sam :-)
Tak naprawdę graty nie są drogie. Oczywiście mówię o używkach. Podeslalem Ci na priv całe sanki z alu wachaczami za śmieszne pieniadze:)
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

Wiem, widziałem... ale jak zadzowniłem do gościa... to szkoda gadać.
Totalny burak i dres :-) co od razu przechodzi z tobą na TY... na zasadzie bierzesz bez pytań albo spier...
Zresztą... te sanki były porśniętem zielonym mchem i miały zalegające liście... chyba ktoś to wyciągnąć psu z gardła :-D
Ale nic nie szkodzi bo "tego kwiatu jest pół światu" ;-)))
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Nie przyglądałem się im jakoś bardzo. Ale faktycznie teraz spojrzałem i jakby leżały na dnie jeziora😅 ale tego akurat jest pełno:)
ODPOWIEDZ