Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: koniu1973 »

tak na szybkiego, bo jeszcze do komory nie zajrzałem a ta wtyczka co "odstaje" od dolotu, po prawej stronie przy osłonie aku, to nie jest to?
Obrazek

Z ciekawości, kiedy zmieniałeś filtr powietrza i paliwa? (ilość pokonanych km lub miesięcy,lat). Jeżeli dawno, to może zacznij od tego, filtr powietrza sam możesz zobaczyć jak wygląda i ewentualnie wymienić. Wiesz "nowe płuca" Filtr) lepszy oddech ;).
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: elmi_k »

Tak to jest wtyczka od przepływomierza.
Cinecki1984
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2014, o 09:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: Cinecki1984 »

filtr paliwa, kabinowy, powietrza wymieniany 10tyś temu. Olej wymieniony 4tyś temu. Logów nie robiłem. Będąc u mechaników znaleźli na górze od przodu - stojąc przed autem. Zaolejoną część chyba odmy. A skoro odma puszcza i na dole na oringu był olej to podejrzewam, że turbo też będzie uwalone. Wkurwił mnie serwis bo na wejściu powiedzieli, że turbiny na gwarancji robić nie będą !! Dalej. Usłyszałem, że łożysko oporowe do wymiany. Co mówią w serwisie ? Że to może być dwumas ale za tarczę i docisk muszę płacić ewentualnie sam ponieważ to nie podlega gwarancji. Jak to w końcu z tym jest
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: koniu1973 »

No to niewesoło... a jednak dziura w dolocie się znalazła.
Napisz po wszystkim co i jak, no i jak ASO finalnie podejdzie do zagadnienia.
Pzdr,
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: jarkow »

Odma w tym silniku to plastikowa rurka wychodząca z pokrywy zaworów i wchodząca do rury ssącej przed sprężarką. To nie jest dziura w dolocie, odma jest przed sprężarką. Dlaczego uważasz że turbina uwalona? To, że jest brudna w oleju może wynikać z uszkodzenia odmy. Odma też nie musi być uszkodzona, opary oleju są tam rzeczą normalną.
Cinecki1984
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2014, o 09:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: Cinecki1984 »

Panowie i Panie. Nie mam już siły. Odebrałem dzisiaj auto. To już 4 raz gdy zgłaszam te same usterki czyli zapach spalin oraz opóźniona reakcja na gaz/słabe przyśpieszenie w zakrecie 1600-2500obr. Usterki poboczne usunęli tj. wiązka klapy tył, maty, uszczelka szyby tył, kierunek w lusterku - wymiana diód.
W związku z zapachem spalin oraz słabą reakcją na gaz wymienili za pierwszym razem:
-chłodnicę recyrkulacji spalin
-oring na wylocie turbiny (tak mi się wydaje) wiem, że był wymieniony oring ponieważ było brudne od oleju. Po tych wymianach nadal było czuć spaliny ale mniej i auto nadal nie reagowało na gaz tak jak powinno.
Oddałem auto wczoraj i odebrałem dzisiaj. Wymienili zawór recyrkulacji spalin (EGR?) widać, że coś wymienili ponieważ stojąc przed autem, zdejmując osłonę silnika widać, że wymienili coś(górna część patrząc od przodu/od góry silnika)
Jeżdżono autem z wpiętym kompem. I tu się wkurwiłem bo usłyszałem, że na 3 biegu wszystko ok. Według ich wydruków auto ma 399-402nm z zadanych 372 czyli więcej - jak mogli to zmierzyć bez hamowni ?
Usłyszałem też, że według nich auto jest ok bo sprawdzali cały wydech, odmy, łączniki i nic. Nic więcej też nie wymienią bo nie mają podstaw do tego. Brak błędów itd itp

Zgłaszałem też problem z łożyskiem oporowym. Wciskając 1/4 pedału sprzęgła czuć jak drga/pulsuje. Według ASO łożysko delikatnie zużyte ale nie podlega wymianie? Czy mogą tak traktować klienta?

Jestem w kropce. Po zrobieniu około 50km czuć spaliny. W dokładnie określonych warunkach - zwalniamy hamując silnikiem a następnie zatrzymujemy się i ruszamy. Chwilę po ruszeniu czuć spaliny w aucie :/

A przepływki nie odpinałem. Według moich zaufanych mechaników-gdyby przepływka była walnięta to spalenie miał bym dużo dużo większe a na trasie potrafię zejść do 4,9 a średnie z 900 to 5,7

Auto nadal nie reaguje tak jak na filmiku Konia. ASO rozkłada ręce a Ja mam ochotę rozpierdo....lić to auto. Co jeszcze mogę zrobić?
Pomóżcie!!
Awatar użytkownika
szwagier10
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2014, o 22:27
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: powerbox ....
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: szwagier10 »

Cinecki1984 pisze:Utwierdziło mnie to w przekonaniu, ze z moja kura cos jest nie tak :(
1.A powiedz mi jeszcze. Wciskałeś stopniowo pedał gazu czy od razu podłoga ?
2.Od momenty gdy zaczyna przyśpieszać czuć po ułamku sekundy, sekundzie, że zaczyna ciągnąć lepiej?
3.Od jakich obrotów zaczyna działać turbo?
Problem w tym, że jeździliśmy ostatnio moja kurą z wpiętym kompem i nic nie pokazuje :(

Sprawdziłem na 3 skodach różniących się przebiegiem i:
1. w mojej brak oznak (przebieg 8000km)
2. w kolegi już zaczynają się pojawiać delikatne wahnięcia (69000km)
3. u kolejnego są wahania/wahnięcia obrotomierza (127000 km)

....pamiętam, że w swoich poprzednich skodach też były wahnięcia....ale zauważyłem to przy około 80000 km. Wydaje mi się, ze może to mieć związek ze zużywającym się kołem zamachowym. Ale to tylko moje gdybania
Cinecki1984
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2014, o 09:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: Cinecki1984 »

jestem cholernie zniesmaczony postawą ASO.
W aucie od czasu do czasu czuć spalinami (o wiele wiele mniej niż na początku - auto po wymianie EGR, chłodnicy recyrkulacji spalin, oring na turbo) a ASO nic z tym nie zrobi. Twierdzą, że nieszczelności nie widać, że łącznik cały, wydech cały.
Najgorsze jest to, że spaliny czuć tylko czasami a jak to w ASO opisali - nie czuć spalin cały czas-nic nie mogą zrobić.
Jak mogę to jeszcze rozegrać ? Zlecenie mam ważne do 30 maja. Czy mogę z mordą pojechać do nich i zrobić awanturę?
miron75
Posty: 59
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 23:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: napisz skąd jesteś

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: miron75 »

Widzę, że masz combi w związku z czym jeśli chodzi o zapach spalin przyczyna może być prozaiczna... sprawdź tylną klapę czy jest szczelna bo możliwe, że przez nią zaciąga spaliny, kiedyś mój dziadek w swoim combi miał taki przypadek, że o ile dobrze pamiętam uszczelka była do wymiany :)

Brak natychmiastowej reakcji na naciśniecie pedału gazu ... hmmmm ... a sprawdzali chłopaki gruszkę??? Sugerują, ponieważ czytając niektóre twoje posty można wywnioskować, że preferujesz ecodriving :). Niestety ecodriving - oszczędna jazda nie sprzyja gruszce. Niech ktoś ci ją może wyciągnie i rozrusza. Ja w swojej SII mam podobny efekt jeśli chodzi o reakcję na gaz :). Gdzieś czytałem, że jeżeli dużo się jeździ po mieście to taka sytuacja może mieć zbawienny wpływ na DPF'a. Niemniej jednak jak będę na wymianie oleju to poproszę by rzeczoną gruszkę sprawdzono :)

Ale byłoby gdyby moje rady pomogły :D:D:D
Cinecki1984
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2014, o 09:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: Cinecki1984 »

a jak moge sprawdzic szczelnosc owej uszczelki? Coz to za gruszka? Gdzie ja znajde? I co rozumiesz przez pojecie - rozruszac?
Pozdrawiam
miron75
Posty: 59
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 23:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: napisz skąd jesteś

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: miron75 »

Cinecki1984 pisze:a jak moge sprawdzic szczelnosc owej uszczelki? Coz to za gruszka? Gdzie ja znajde? I co rozumiesz przez pojecie - rozruszac?
Pozdrawiam
Jak uszczelkę sprawdzić to nie wiem, a może przyjrzyj się jej i może coś zauważysz, najprościej wymienić, ale nikt nie zagwarantuje, że to ona jest przyczyną niemniej jednak zazwyczaj najbardziej prozaiczne sprawy są przyczyną problemów :). A jeśli chodzi o gruszkę to nie wiem jak to nazywa się fachowo, ale jest zamontowana przy turbinie i wygląda jak na zdjęciach z poniższego linku:

https://www.google.pl/search?q=gruszka+ ... 80&bih=643
thomas01000
Posty: 68
Rejestracja: 14 lip 2013, o 13:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: ZST-ZDR

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: thomas01000 »

sko89 pisze:ASO w całej Polsce są beznadziejne.
Z ASO w Pile jestem zadowolony i jeżdżę do nich co przegląd (140km) a do Szczecina mam zaledwie 40km - czyli o czymś to świadczy..
...w planach S4
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: gachul »

thomas01000 pisze:
sko89 pisze:ASO w całej Polsce są beznadziejne.
Z ASO w Pile jestem zadowolony i jeżdżę do nich co przegląd (140km) a do Szczecina mam zaledwie 40km - czyli o czymś to świadczy..
Bo tam masz Michała... ja z Łodzi tez do niego latam jak jest słaba sprawa :D
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Przyśpieszenie s2 2.0TDI 170km 92tyś km

Post autor: awdurek »

Nie jesteście jedyni :) :) :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ