Jakie tarcze?

synus7
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2013, o 12:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Kontakt:

Jakie tarcze?

Post autor: synus7 »

W moim SuperB przyszedł czas na wymianę tarcz. Moglibyście mi doradzić albo powiedzieć co myślicie o tych tarczach http://www.nowe-hamulce.pl/tarcza,hamul ... 011002011/ ? Ogólnie słyszałem że to całe ATE jest dobre jeśli chodzi o hamulce ale fajnie by było jak by znalazł się ktoś kto miał do czynienia z nimi. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1025
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie tarcze?

Post autor: JanuszSz »

Na kilku samochodach przetestowałem różne tarcze,m.in.ATE i twierdzę,że oryginalne są najlepsze.
ATE,Brembo,Ferodo i inne dostępne na naszym rynku to chyba wszystko ordynarne podróby.Wystarczy obejrzeć je po deszczu,po nocy.Wyłażą ślady korozji.A oryginalne są zawsze srebrne.
Można ewentualne popróbować klocków (np.Ferodo).Są w miarę miękkie,nie wycierają mocno tarczy i dobrze hamują.
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie tarcze?

Post autor: Misiek Fisiek »

Bajki opowiadasz Januszu ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie tarcze?

Post autor: szms »

JanuszSz pisze: Wystarczy obejrzeć je po deszczu,po nocy.Wyłażą ślady korozji.A oryginalne są zawsze srebrne.
W takim razie mi oryginalne w salonie podmienili, bo nie raz widziałem na nich nalot. :shock:
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie tarcze?

Post autor: paulus60 »

JanuszSz pisze:........A oryginalne są zawsze srebrne.
Szanowny Januszu.
Podzielam opinie poprzedników. Bajka to nad bajkami. Każda tarcza, z oryginalnymi włącznie szybko pokrywa się rdzawym nalotem, jeśli tylko auto trochę postoi, szczególnie w wilgotnym miejscu, choć może wystarczyć parkowanie "pod chmurką".
To całkiem naturalne zjawisko, niemające nic wspólnego z jakością tarcz. Przejedziesz kawałek, przyhamujesz 2-3 razy i po nalocie.

synus7 - tu zgadzam się z Januszem i optowałbym za oryginalnymi tarczami, jeśli tylko byłeś z nich dotychczas zadowolony.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie tarcze?

Post autor: Sebastian_M26 »

Czemu karmicie trolla (JanuszSz)? http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1025
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie tarcze?

Post autor: JanuszSz »

Tak się składa,że Ty właśnie trollujesz,bo Twój post nic merytorycznego nie wniósł do tematu.
W sprawie tarcz zapraszam do obejrzenia moich.Mam auto z rynku holenderskiego,może tam producent serwował inne tarcze niż na rynek PL.
Kolega synus7 zadał pytanie,więc pozwoliłem sobie wyrazić swoje zdanie na zadany temat.
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie tarcze?

Post autor: rezon »

synus7 pisze:W moim SuperB przyszedł czas na wymianę tarcz. Moglibyście mi doradzić albo powiedzieć co myślicie o tych tarczach http://www.nowe-hamulce.pl/tarcza,hamul ... 011002011/ ? Ogólnie słyszałem że to całe ATE jest dobre jeśli chodzi o hamulce ale fajnie by było jak by znalazł się ktoś kto miał do czynienia z nimi. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Dobre tarcze klocki: ATE, TRW. Miałem też kiedyś Boscha i też były OK.
Lepsze: Zimmermann, EBC.
Obecnie mam w S2 wciąż ori i uważam je za co najmniej dobre, a od kilku lat jeśli zmieniam to na tarcze EBC gładkie i klocki EBC Greenstuff.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie tarcze?

Post autor: szms »

Muszę to napisać, bo w sumie takie wyciągam wnioski po pół roku jazdy Mondeo...
Osprzęt Motorcrafta przy ori SII to brzytwy... a auto cięższe od SII.
:roll: :roll:
emay

Re: Jakie tarcze?

Post autor: emay »

szms pisze:
JanuszSz pisze: Wystarczy obejrzeć je po deszczu,po nocy.Wyłażą ślady korozji.A oryginalne są zawsze srebrne.
W takim razie mi oryginalne w salonie podmienili, bo nie raz widziałem na nich nalot. :shock:

wystarczy umyc samochodzik twarda woda z kranu i juz ladnie nalocik sie robi...dlaczego twarda ...niewiem ale po wlasnie twardej tj takiej co zostawia piekne ladne biale zacieki na karoserii szybko tarcze "koroduja" ja tez mam chyba podmienione ...cholera zlodzieje ;-) a juz myslalem ze moze srene bede mial tj czyste srebro a tu masz zwykly stop...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie tarcze?

Post autor: Sebastian_M26 »

U mnie tarcze "fabryczne" rozpadly się przy 50 tysiącach. Tarcze Brembo mają ładne malowanie lakierem termoutwardzalnym, a nie sprayem jak Zimmermann (ate, textar). Z klockami zrobiłem downgrade bo z DS2500 (500zl),wróciłem do Premier (170zl).
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Jakie tarcze?

Post autor: LMB »

JanuszSz pisze:Tak się składa,że Ty właśnie trollujesz,bo Twój post nic merytorycznego nie wniósł do tematu.
W sprawie tarcz zapraszam do obejrzenia moich.Mam auto z rynku holenderskiego,może tam producent serwował inne tarcze niż na rynek PL.
Kolega synus7 zadał pytanie,więc pozwoliłem sobie wyrazić swoje zdanie na zadany temat.
To chyba, ze masz tarcze z nierdzewki, to moze po deszczu nie beda pokrywaly sie rdzawym nalotem ;).

A juz na pewno pokrywanie sie rdzawym nalotem nie jest wyznacznikiem jakosci tarcz :ugeek:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: Jakie tarcze?

Post autor: adriand »

Swoją drogą jaka jest średnica i minimalna grubość tarcz w standardowym 1.8TSI FWD?
Ja już mam 117kkm i nadal oryginalne tarcze - pewnie będę musiał wymieniać przy 120kkm
Klocki zmieniałem przy 85kkm ale teraz zapewne będę wymieniał komplet z tarczami

Klocki ATE ceramiczne mi pasowały bo faktycznie mniej brudzą felgi
czy w komplecie z tarczami ATE będzie okej?
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Jakie tarcze?

Post autor: MichalSZN »

Janusz ma auto z rynku holenderskiego - pewnie komis :)
A w komisach stoją same igły :)
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1025
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie tarcze?

Post autor: JanuszSz »

I po co takie debilne komentarze?
A żeby zepsuć Ci samopoczucie,to samochód kupiłem bezpośrednio od właściciela.
SMS-em podałem numer VIN do zaprzyjaźnionej ASO i za kilkanaście minut na mailu miałem całą historię serwisową,którą mogłem porównać z książką i wydrukami z serwisu.
Obrazek
ODPOWIEDZ