Dziwny szum - prawdopodbnie ze skrzyni biegów

dekiello
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2014, o 22:59
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Cork, Ireland

Dziwny szum - prawdopodbnie ze skrzyni biegów

Post autor: dekiello »

Witam, dzisiaj zauwazylem dziwny dzwiek dochodzacy prawdopodbnie ze skrzyni biegow...ni to szum...ni to cholera wie co. Brzmi to troszeczke jak stary projektor kinowy i pojawia sie wtedy kiedy przyspieszam - generalnie jak auto jest na biegu i im wyzsze obroty tym glosniejsze i o wyzszej czestotliwosci. Jak wrzuce na luz w czasie jazdy to dzwiek zanika. Dodam ze nie ma zadnych stukow czy szarpania, nic nie czuc na lewarku zmiany biegow, zadnych wibracji czy podobnych rzeczy. Nie wiem czy to normalne bo auto mam dopiero od soboty - co prawda uzywane ale mam na nie 12 miesiecy gwarancji. Przesiadlem sie z Paska B6 i tam takich rzeczy nie bylo. Przejrzalem forum i jak dotad znalazlem tylko problemy z dziwnymi dzwiekami dochodzacymi ze skrzyni biegow na luzie (biegu jalowym) a nie jak auto "ciągnie".
Nie wiem czy to paranoja czy faktycznie cos nie "teges" - przejmowac sie czy nie zwracac uwagi...po prostu troche wk..jący jest ten dzwiek.

Z gory wielkie dzieki.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Dziwny szum - prawdopodbnie ze skrzyni biegów

Post autor: pab567 »

Też tak miałem i była to wina klimatyzacji - konkretnie za mało czynnika chłodzącego. Wyłącz klimę w trakcie jazdy i posłuchaj czy przestało hałasować.
dekiello
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2014, o 22:59
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Cork, Ireland

Re: Dziwny szum - prawdopodbnie ze skrzyni biegów

Post autor: dekiello »

Klimatyzacja nie robi roznicy, co ciekawe czasem slychac, czasem tego nie slychac. Nie ma tez konkretnej zaleznosci, czy silnik jest goracy czy zimny. Myslalem ze moze mam omamy sluchowe ale moja zona tez to slyszy. Najgorsze jest to ze pewnie jak pojade zeby to "pokazac" w serwisie to akurat nie bedzie tego slychac. Dzwiek ustaje jak wrzuce na luz w czasie jazdy albo jak wcisne sprzeglo...jakies pomysly?
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Dziwny szum - prawdopodbnie ze skrzyni biegów

Post autor: RemekS »

Może łożysko oporowe? Mechanikiem nie jestem, ale w Octavii 1 też był podobny dźwięk i to było ono ;)
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwny szum - prawdopodbnie ze skrzyni biegów

Post autor: Chorzyn »

Kiedyś miałem bardzo podobny objaw w czeskiej marce jak siadała mi pompa wody (jakieś łozysko w srodku). Po wymianie już nigdy tego dzwieku nie uslyszalem
ODPOWIEDZ