Dyskusja o moderacji

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: sjak »

A tak swoją drogą, @Misiek, dlaczego wyłączając ten wątek wywaliłeś go do offtopa?
Chyba właściwszym miejscem na niego byłyby jednak dział "Sprawy forum". Nie, żebym się czepiał, ale żeby w razie potrzeby łatwiej było w przyszłości ten wątek odszukać
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: Misiek Fisiek »

Bez zmian administracyjnych się nie uda. Widać, że dzisiaj boty biją rekordy aktywności. Misiek się stara ale usuwanie codziennie kilkudziesięciu tematów jest niewykonalne na dłuższą metę.

PS. Też nie mam pojęcia dlaczego ten temat trafił do off-topa.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: Piterko »

moim zajebiscie skromnym zdaniem tez jest troche syf bo jak wchodze (dla przykladu) w temat o wydechu to 5 stron dalej czytam juz o dywanikach. Takie mam wrazenie ze wszystko zbacza z tematu. Jesli powiedzmy jest mowa o kolach zimowych i jesli temat idzie w strone "a moj szwagier ma takie i takie i lata dobrze" to jeszcze ujdzie. Ale jak temat idzie w strone "no zima byla ostra i u mnie w miescie nieodsniezali ulic" to juz troche bardziej zbacza i pare osob leci za tym i leci syf. Taka prawda. Podalem oczywiscie glupie przyklady ale tak to odbieram wszystko. Nie w kazdym temacie widze syf tak gwoli scislosci. I juz sie raz wypowiedzialem ze tematy : nasze fury, gdzie sie witamy, i offtop to pierdzielimy o czym chcemy jesli autor pozwala. Tematy typowo techniczne powinny trzymac fason jesli ktos potrzebuje cos znalezc to nie powinnien wertowac 15stron na temat wymiany zarowki w lampce rejestracji. Na tematy modyfikacji tuningow i tym podobnych mozna troche przymknac oko bo kazdy ma swoj gust i niech sie wypowie. Ja np szukam stronke lec-a bo chce znalezc zarowki i nie moge sie doszukac bo nie mam ochoty wertowac kilku-kilkunastu stron kazdego tematu. ( jakby ktos mi podal www to bylbym wdzieczny :) ). I tyle koniec kropka
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: Dyskusja o moderacji

Post autor: sjak »

Nie napisales nic specjalnie odkrywczego. Przeloz to na uwagi do pracy moda, to przynajmniej bedzie jak sie do tego ustosunkowac

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: gsh »

Pomijając aspekt merytoryczny, wymianę zdań dotyczącą zaśmiecania wątków itp itd to może warto by było skupić się teraz na sprawach technicznych forum, bo pewnego pięknego dnia rano wejdziemy na forum które będzie zatkane 10000 postów spamowych.
Może zamiast się kłócić ( wymieniać zdania i opinie ) ktoś zaproponuje pomoc w kwestii działania forum ? Mamy jakiegoś speca od takich spraw ? Co zrobić aby zastopować boty ? Czy trzeba dograć coś do skryptu ? Modyfikować go ? A może trzeba zrobić zrzutkę po jakieś symboliczne 5,10,20zł i zlecić wykonanie stabilnego i dobrze zabezpieczonego forum ?
Najpierw sprawne forum, potem sprawy organizacyjne - takie jest moje zdanie, bo będziemy się tak kłócić aż forum całkiem padnie i znając życie dyskusje z wzajemnymi zarzutami przeniosą się np na forum Dacii,bo nasze forum dawno nie będzie już działać.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: Dyskusja o moderacji

Post autor: sjak »

Od tego masz sasiedni watek zalozony przez Dato :smile:

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: gachul »

Piterko wpisz w google motohid... tam znajdziesz żarówki Leca
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: Piterko »

sjak pisze:Nie napisales nic specjalnie odkrywczego. Przeloz to na uwagi do pracy moda, to przynajmniej bedzie jak sie do tego ustosunkowac
nie? to sie dostosuj do tego (nie tylko Ty) i mysle ze bedzie lepiej. I nie czepiam sie nikogo ani nikogo nie bronie. Takie moje zdanie. Ktos chce zeby bylo lepiej to niech zacznie od siebie. Niech mod ogarnie boty bo to jego robota a my ograniczmy spamowanie do tych watkow gdzie mozemy sobie na to pozwolic i mysle ze forum duzo nie straci na klimacie (wg mnie klimat jest ok tak jak dato pisze) ale tez zrobi sie porzadek ktorego potrzebujemy. Kazdy niech da cos od siebie.


Gachul dzieki! :)
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: Dyskusja o moderacji

Post autor: sjak »

Piterko, sorry ale wyskoczyles jak Filip z konopii. Mod nie ma wplywu na boty. A dyskusja w tym watku jest o moderacji. Wymysl lepszy argument :wink:

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: Piterko »

Misiektt pisze:Dato a jak to forum moderować jak wszyscy włącznie z Tobą spamują każdy możliwy wątek na tym forum?
Mowa jest tez o spamie jak Misiektt wspomnial.

a moderowanie to nie robienie porzadku? jakby kazdy pilnowal siebie to nie byloby syfu i zasypanych watkow. Mi sie nie milo wertuje tak jak wczesniej wspominalem 15stron zeby znalezc chociazby jakas podpowiedz do tego czego szukam. Potrzebuje na szybko jakas informacje a tu wchodze w temat i jest kilka stron o dupie maryni. A propos botow to trzeba cos z tym zrobic bo jest to upierdliwe. I misiektt powinnien dostac wieksze uprawnienia bo troche bezsensu jak jest modem a nic nie moze zrobic.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: dato »

Piterko pisze:moim zajebiscie skromnym zdaniem tez jest troche syf bo jak wchodze (dla przykladu) w temat o wydechu to 5 stron dalej czytam juz o dywanikach. Takie mam wrazenie ze wszystko zbacza z tematu. Jesli powiedzmy jest mowa o kolach zimowych i jesli temat idzie w strone "a moj szwagier ma takie i takie i lata dobrze" to jeszcze ujdzie. Ale jak temat idzie w strone "no zima byla ostra i u mnie w miescie nieodsniezali ulic" to juz troche bardziej zbacza i pare osob leci za tym i leci syf. Taka prawda. Podalem oczywiscie glupie przyklady ale tak to odbieram wszystko. Nie w kazdym temacie widze syf tak gwoli scislosci. I juz sie raz wypowiedzialem ze tematy : nasze fury, gdzie sie witamy, i offtop to pierdzielimy o czym chcemy jesli autor pozwala. Tematy typowo techniczne powinny trzymac fason jesli ktos potrzebuje cos znalezc to nie powinnien wertowac 15stron na temat wymiany zarowki w lampce rejestracji. Na tematy modyfikacji tuningow i tym podobnych mozna troche przymknac oko bo kazdy ma swoj gust i niech sie wypowie. Ja np szukam stronke lec-a bo chce znalezc zarowki i nie moge sie doszukac bo nie mam ochoty wertowac kilku-kilkunastu stron kazdego tematu. ( jakby ktos mi podal www to bylbym wdzieczny :) ). I tyle koniec kropka
MOTOHID
Pisałem do Miśka mniej więcej to, co Ty, tylko dla odmiany krócej, no i - takie jest moje zdanie - moderacja z grubej rury hurtem i z opóźnieniem... To nie tak...:
dato pisze:Autor wątku bardziej swojego czy luźnego powinien być jego cenzorem, a Ty powinieneś na bieżąco dbać o jakość wpisów w wątkach technicznych.
Nie napisałem nic nowego, po prostu nie chciało Ci się wcześniej czytać, ani też nic, czego nie można znaleźć w samej słownikowej definicji moderacji. Moderator co najmniej obserwuje dyskusję. Stwierdzenie ''robicie syf'' wypowiedziane z dwudniowym opóźnieniem nie jest moderacją.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: Piterko »

Powiedzmy ze mowimy o tym samym tylko mi chodzi bardziej o to ze sami robimy syf i offtop. Tam gdzie mozna to mozna a gdzie nie to nie. I nie chodzi mi o to ze np ja zaloze temat o tarczach hamulcowych i robi sie offtop i ja mam tego pilnowac. Temat jest o tarczach i tego sie trzymac. A nie ze mod musi po nas sprzatac. Kazdy tu jest dorosly i niech zachowa troche kultury i porzadku. Od syfu jest dzial offtop czy tam o wszystkim i niczym i tam sobie mozna bredzic co sie chce. Klimat forum musi byc. Ale walniecie wpisu ze sie nawalilem wczoraj wieczorem w dziale modyfikacje techniczne to cos nie teges czy mi sie wydaje? Nie zgrywam powaznego czlowieka i tez lubie luzne gadki ale trzeba wiedziec gdzie je zamiescic.


maly edit: co tez nie zwalnia nikogo ze stanowiska moderatora i pozwalania wszystkim na wszystko. Ktos tu musi ogarniac. Ale nie robmy z moderatora wujka dobra rada ktory posprzata po kazdym. Nie bronie go ale sam osobiscie niechcialbym ogarniac tak duzej ilosci wpisow na forum jak tutaj idzie i czytania doslownie wszystkiego i pilnowania.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2012, o 19:18 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: rowerek »

Piterko pisze:Powiedzmy ze mowimy o tym samym tylko mi chodzi bardziej o to ze sami robimy syf i offtop. Tam gdzie mozna to mozna a gdzie nie to nie. I nie chodzi mi o to ze np ja zaloze temat o tarczach hamulcowych i robi sie offtop i ja mam tego pilnowac. Temat jest o tarczach i tego sie trzymac. A nie ze mod musi po nas sprzatac. Kazdy tu jest dorosly i niech zachowa troche kultury i porzadku. Od syfu jest dzial offtop czy tam o wszystkim i niczym i tam sobie mozna bredzic co sie chce. Klimat forum musi byc. Ale walniecie wpisu ze sie nawalilem wczoraj wieczorem w dziale modyfikacje techniczne to cos nie teges czy mi sie wydaje? Nie zgrywam powaznego czlowieka i tez lubie luzne gadki ale trzeba wiedziec gdzie je zamiescic.
+1
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: dato »

Piterko pisze:Ale walniecie wpisu ze sie nawalilem wczoraj wieczorem w dziale modyfikacje techniczne to cos nie teges czy mi sie wydaje? Nie zgrywam powaznego czlowieka i tez lubie luzne gadki ale trzeba wiedziec gdzie je zamiescic.
Na całe szczęście tak skrajnych przypadków jest na lekarstwo. Nie jestem za totalnym rozbuchaniem. Jestem za rozsądnym moderowaniem, na bieżąco, bez generalizowania, uogólnień i obrażania użytkowników. Wszystko w temacie. Moderacja - tak. Zamordyzm - do widzenia. Szanuję Miśka, ale niepotrzebnie czekał, aż się wszystko zaogni. Nie mówię o sobie (mnie można nazwać syfiarzem, śmieciarze, dużo przyjmę na klatę i zleję) czy sjaku, ale i neck i inni wrzucali wcześniej uwagi, które wpadały w czarną dziurę. To nie tak powinno działać.

Generalnie ja się wygadałem i powyższym żale kończę. Wolę bardziej konstruktywnie podyskutować nad kształtem forum w drugim wątku.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Dyskusja o moderacji

Post autor: Piterko »

A moze ktos powinnien mu pomoc? ktos kto bywa czesto na forum? moze on nie ma czasu bywac codziennie. Moze tu jest problem? bez obrazy Misiektt ale czy czujesz sie na bycie moderatorem? Bo jesli nie to moze trzeba by rozwazyc nad wybraniem kogos innego lub kogos do pomocy.

No a przypadkow jak na lekarstwo to sie zgadza. Ale czasem ktos polknie haczyk i poleci 10innych postow i tak idzie dalej i dalej.

I uwagi tak jak mowisz. Szkoda ze przepadly. Mysle ze to sie jakos poprawi po tej dyskusji.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
ODPOWIEDZ