1.4 TSI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

Nematode pisze:Zuber jak jak się przykładowo przesiadłem z 1.6 90KM bez turbo w gazie do 1.8 TSI to dla mnie był szok. Więc gdybym wsiadł do 1.4 TSI też pewnie czułbym powera. Zależy czym się jeździło wcześniej. Ja w Superbie czuję się jak w luksusowym aucie z niezłym "butem" ;)
Zgoda. Dla jednych 1.4 TSI to będzie zdechlak a dla innych fakt, że w ogóle czują jakieś przyspieszenie na plecach to już powód do radości. Jak dla mnie idealną jednostką do tego auta jest 2.0 TSI. Każdy musi sam ocenić - od tego są jazdy testowe. Szkoda tylko, że nie można takiej jazdy zrobić poza miastem na klasycznej trasie z wyprzedzaniem bo to najlepiej ukazuje elastyczność.
Whisky pisze:A ja myślę że wszystko zależy od punktu widzenia. Pamietajmy z jakimi silnikami był oferowany superb 1 - np 2.o benzyna - 115 KM, 1,9 TDI 101, 105, 116 KM - uważam że 1,4 TSI wszstkie je bez problemu bije na głowę jeżeli chodzi o dynamikę. Niestety nie miałem okazji jechać taką konfiguracją ale myślę że daje rade - tym bardziej że jak już zostało napisane passaty z tym silnikiem się sprzedają i jest ok.
Bo Skoda to auto bardziej "stateczne". A6 ma podobną masę i najsłabszy silnik w ofercie to 2.0 TDI 177 km.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: 1.4 TSI

Post autor: chudy »

W dzisiejszym "Auto Świecie" jest artykuł o 1.4 TSI
Dostał 3/6 gwiazdek. Nie chwalili go zbytnio, niestety...(chodzi o niezawodność). Szkoda bo podobno bardzo przyjemny silniczek...
Grabosz
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Grabosz »

Kolego grzes74 nie zastanawiaj się długo i kupuj 1.8 TSI bo za kilka tygodni lub najdalej kilka miesięcy będziesz na 99% żałował wyboru 1.4. Ja zdecydowałem się na 1.8 ale już trochę żałuje, że nie wybrałem 2.0. Co prawda przesiadkę robiłem z e39 530d i pomimo tego mam bardzo dobrą opinię o 1.8 TSI. Ale wiadomo, że zawsze warto mieć więcej niż mniej :twisted:
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Nematode »

Zuber pisze:... Jak dla mnie idealną jednostką do tego auta jest 2.0 TSI ...
Też tak uważam mimo, że mam 1.8 TSI i jest super to jednak gdybym znowu robił konfiga na stronie to bym wybierał 2.0 TSI :mrgreen:
chudy pisze:W dzisiejszym "Auto Świecie" jest artykuł o 1.4 TSI
Dostał 3/6 gwiazdek. Nie chwalili go zbytnio, niestety...(chodzi o niezawodność). Szkoda bo podobno bardzo przyjemny silniczek...
Czytałem ten artykuł i trochę mają racji jednak trzeba dodać, że zdecydowana większość tych opisywanych problemów dotyczy 1.4 TSI 160KM z kompresorem. Z 1.4 TSI 122KM były dużo mniejsze problemy, bo i sam silnik mniej wysilony. Jeśli już mowa o gazetach to w następnym numerze AŚ będzie test Skody Superb Combi z silnikiem 2.0 TSI.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: 1.4 TSI

Post autor: grzes74 »

Grabosz pisze:Kolego grzes74 nie zastanawiaj się długo i kupuj 1.8 TSI bo za kilka tygodni lub najdalej kilka miesięcy będziesz na 99% żałował wyboru 1.4. Ja zdecydowałem się na 1.8 ale już trochę żałuje, że nie wybrałem 2.0. Co prawda przesiadkę robiłem z e39 530d i pomimo tego mam bardzo dobrą opinię o 1.8 TSI. Ale wiadomo, że zawsze warto mieć więcej niż mniej :twisted:

Póki co to narazie sobie obserwuję co i jak.
A superbem 1.4 TSI w kombi jeździłem - i naprawdę sobie radzi. To co piszą w gazetach - cóż. O 2.0TDI PD pisali sporo - i auta szły na rynku używek jak ciepłe bułki. Koledze w O2 FL ukręciła się panewka i rozwaliło silnik w 1.9 TDI - auto normalnie eksploatowane, bez chipsów i innych tuningów. I też wiadomo jakim szacunem się 1.9 TDI cieszy.
Jakie mam mieć zastrzeżenia do silnika 1.4, który rozpędza to auto do prawie 200 km/h? Nawet jeśliby to było 185 km/h to i tak sporo. Mnie wystarczy.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: frytol »

Ja bym dorzucił do 1.8TSI, po programie 230-235KM, w serii wychodzą nawet ponad 180. Warto wziąć DSG, a jeżeli wolisz jednak manual, to tylko z 4x4 :)
bezduszny

Re: 1.4 TSI

Post autor: bezduszny »

frytol pisze:Ja bym dorzucił do 1.8TSI,
+1
Kudłaty-1
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, o 21:07
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Czarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Kudłaty-1 »

Witam,
jestem na forum dopiero od wczoraj i czytam wasze posty.
Jeżdże superbem 1,4TSI z 2009r. i jestem narazie z niego zadowolony. autko ma niewielkie spalanie w porównaniu do 1,8TSI i 2,0 a jeździ nim się całkiem dobrze.
bezduszny

Re: 1.4 TSI

Post autor: bezduszny »

skąd wiesz jakie mają spalania 1.8 i 2.0, i w jakich warunkach i pod "jaką nogą" ?
Awatar użytkownika
gandhi35
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2011, o 15:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: gandhi35 »

Ktoś kiedyś wymyślił stwierdzenie "złoty środek". 1.8 TSI to właśnie złoty środek. ;)

Wydaje mi się, że nie warto kupować auta "prawie klasy premium" z silnikiem o całkiem przeciętnych możliwościach.
Do rajdowców nie należę - to fakt.
I nie będę chwalił swojego...
Jedynie staram się nie wprowadzać w życie takiego powiedzenia o "chytrym", który płaci dwa razy.
Kudłaty-1
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, o 21:07
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Czarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Kudłaty-1 »

gandhi35 pisze:Ktoś kiedyś wymyślił stwierdzenie "złoty środek". 1.8 TSI to właśnie złoty środek. ;)

Wydaje mi się, że nie warto kupować auta "prawie klasy premium" z silnikiem o całkiem przeciętnych możliwościach.
Do rajdowców nie należę - to fakt.
I nie będę chwalił swojego...
Jedynie staram się nie wprowadzać w życie takiego powiedzenia o "chytrym", który płaci dwa razy.
Ja właśnie startowałem w rajdach i wyścigach- kilka tytułów vice i mistrza Polski- i powiem,że nawet bardzo szybki samochód po pewnym czasie jeżdzenia wydaje się słaby. Startowałem w rallycrossach samochodami po 550-600 KM i wiem co mówię. Jeżeli chodzi o chytrość to poprostu taka wersja się trafiła i na taką mnie stać. Kupcie sobie Subaraki i Miśki,zmięcie drogi na tory wyścigowe i oczywiście fora. Jest to temat o 1.4TSI więc załóżcie nowy wątek a nie licytujmy się co lepsze i za ile. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

Kudłaty-1 pisze: Ja właśnie startowałem w rajdach i wyścigach- kilka tytułów vice i mistrza Polski
Widzę, że mamy na forum prawdziwą sławę. Może się przedstaw, nie ma się czego wstydzić. Jeżeli to prawda to masz dziwne zamiłowania - startowałeś w rallycross i wybierasz dychawicznego Superba. Skoro nie lubisz mocy to po co startowałeś w rallycross?
Kudłaty-1 pisze:nawet bardzo szybki samochód po pewnym czasie jeżdzenia wydaje się słaby
I właśnie dlatego kolejny kupuje się mocniejszy ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Kudłaty-1
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, o 21:07
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Czarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Kudłaty-1 »

Ciągle jesteście nie w tym wątku -załóżcie 1.8-2.0TSI. Niech MOC jest z Wami. Pozdro.
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: 1.4 TSI

Post autor: grzes74 »

Kudłaty-1 pisze:Ciągle jesteście nie w tym wątku -załóżcie 1.8-2.0TSI. Niech MOC jest z Wami. Pozdro.
Ile nalatałeś tym 1.4 od 2009?
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
Kudłaty-1
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, o 21:07
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Czarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Kudłaty-1 »

Kupiłem go lekko trąconego lewą stroną z Francji z przebiegiem 3500km. Jeżdzę dopiero od kwietnia więc dopiero ma 6800km. Trochę się nastał-9 mies.-no wiesz ciężkie czasy.Narazie super..b. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ