Dymi na biało na zimnym

Piternn
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2021, o 12:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Dymi na biało na zimnym

Post autor: Piternn »

Witam. Nie dawno kupiłem swoją skodę i mam z nią problem. 2014r 2.0tdi cfgb. Rano jak zapale auto po chwili zaczyna dymić na biało i śmierdzą spaliny, są takie gryzące. Wygląda to jak para wodna. W końcówkach wydechu jakby była woda z olejem. Płynu raczej nie ubywa. Gdy się auto nagrzeje dymienie ustaje. Ma moc, chodzi równo, błędów brak.
Miał ktoś taki przypadek? Szukałem po forach ale nic konkretnego.
fabek
Administrator
Posty: 1238
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dymi na biało na zimnym

Post autor: fabek »

Wykonaj próbę CO2 w zbiorniczku wyrównawczym.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Piternn
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2021, o 12:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Dymi na biało na zimnym

Post autor: Piternn »

Wtedy ubywaloby płynu. Może to być przez odmę albo egr?
arczi_901
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2021, o 11:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Dymi na biało na zimnym

Post autor: arczi_901 »

Piternn pisze:Witam. Nie dawno kupiłem swoją skodę i mam z nią problem. 2014r 2.0tdi cfgb. Rano jak zapale auto po chwili zaczyna dymić na biało i śmierdzą spaliny, są takie gryzące. Wygląda to jak para wodna. W końcówkach wydechu jakby była woda z olejem. Płynu raczej nie ubywa. Gdy się auto nagrzeje dymienie ustaje. Ma moc, chodzi równo, błędów brak.
Miał ktoś taki przypadek? Szukałem po forach ale nic konkretnego.
Efekt zimy i jest to normalne. Przecież w taką pogodę każde auto dyni na biało Obrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Piternn
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2021, o 12:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Dymi na biało na zimnym

Post autor: Piternn »

arczi_901 pisze: 14 gru 2021, o 16:57
Piternn pisze:Witam. Nie dawno kupiłem swoją skodę i mam z nią problem. 2014r 2.0tdi cfgb. Rano jak zapale auto po chwili zaczyna dymić na biało i śmierdzą spaliny, są takie gryzące. Wygląda to jak para wodna. W końcówkach wydechu jakby była woda z olejem. Płynu raczej nie ubywa. Gdy się auto nagrzeje dymienie ustaje. Ma moc, chodzi równo, błędów brak.
Miał ktoś taki przypadek? Szukałem po forach ale nic konkretnego.
Efekt zimy i jest to normalne. Przecież w taką pogodę każde auto dyni na biało Obrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Biorę to też pod uwagę, a beda takie śmierdzące gryzące spaliny? Czyli radziłbyś nie szukać nic narazie tylko jeździć, a jak się zrobi ciepło to się okaże.
fabek
Administrator
Posty: 1238
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dymi na biało na zimnym

Post autor: fabek »

Piternn pisze: 14 gru 2021, o 14:27 Wtedy ubywaloby płynu. Może to być przez odmę albo egr?
Tylko podpowiadam, ale zrobisz jak uważasz. Zobacz sobie korekty wtryskiwaczy na zimnym i ciepłym.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Dymi na biało na zimnym

Post autor: krzygaj »

Jeżeli nie ubywa płynu oraz na korku oleju nie ma masła - to raczej jest to efekt zimy.
W O2 miałem BKD i pękła głowica - ubywało płynu, kopcił na biało na zimnym, masło pod korkiem oleju, ale spaliny miały taki słodki zapach.
A tak, to jeździł normalnie - nawet 3x był w Chorwacji ;) , później już pęknięcie się pogłębiło i potrafiło ubywać 200-300ml płynu po przejechaniu ok 10km. Głowicę wymieniłem na nową(całość zabawy 4,5tys zł), pojeździłem 2 lata i kupiłem S2.
ODPOWIEDZ